Barbarians - gra strategiczna

Barbarians

Gra wyłączona na serwerze Plingi - przepraszamy

Barbarians

Opis gry

Barbarians

Forum gry Barbarians

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Barbarians - gra przygodowa

Barbarians to bardzo popularna gra komputerowa, która doczekała się w końcu wersji online. Jest to klasyka gier strategicznych podobnie jak Settlers czy Cywilizacja. Gra Barbarzyńcy ma te przewagę, że szybko się nie nudzi, ponieważ tu można grać online z innymi graczami.

Zadaniem gracza jest budowa własnego królestwa na nowo-podbitych terenach. Zaczyna praktycznie od małej wioski i jest narażony na ataki wrogich plemion. Gdy zbuduje zamek, koszary i kilka zabudowań, będzie już mógł się bronić, a nawet atakować innych przestępców.

Budowa własnego królestwa to nie jest proste zadanie, należy wszystko dobrze zaplanować. Trzeba równomiernie rozbudowywać gospodarkę, stawiać machiny wojenne oraz szkolić wojsko do ataków.

Gdy wioska będzie dobrze zarządzana szybko rozbuduje się jako wielka twierdza. Źródłem rozwoju nie tylko jest własna gospodarka, ale przede wszystkim skuteczne podboje. Na wyprawach wojennych można się dobrze obłowić, zagarnąć surowce przeciwnika i jego złoto.

Na początku wszystkiego brakuje, trzeba postawić kilka tartaków, kopalni złota i obiektów wojskowych, w których szkolić się będą nasi żołnierze. Aby nasza rozbudowa nie poszła na marne trzeba jak najszybciej budować machiny wojenne, które zapewnią naszej twierdzy obronę na wypadek ataku wroga.

Nasi pierwsi wojacy to prości rycerze, wymagają dopiero szkolenia, aby stać się bardziej skutecznymi w walce i odporni na ciosy przeciwnika. Gdy zbudujemy strzelnicę, to możemy już szkolić łuczników do walki na odległość.

Każdy nowy rodzaj wojska ma inne właściwości. Specjalizują się w atakach na inne budowle. Niektórzy atakują tylko machiny wojenne i obiekty obronne, inni rabują surowce i złoto z magazynów wroga. W zależności od wyszkolenia żołnierze posiadają różną odporność na ciosy przeciwnika.

Oprócz tradycyjnej broni w grze Barbarians można używać magii. Wytwarza się ją w kuflu z runów otrzymanych od znajomych. Magia może być użyta na polu walki jako błyskawica, wielki grzmot lub do leczenia ran.

Skuteczny atak musi być dobrze zaplanowany. Rolą wodza jest odpowiednie rozmieszczenie wojska w stosunku do umocnień przeciwnika. Na atak są tylko 3 minuty. Trzeba zniszczyć jak najwięcej budowli przeciwnika i zabrać jego złoto i surowce.

Trzeba pamiętać, że wódz królestwa, które zostało przez nas złupione, na pewno się zemści i zaatakuje nasz zamek. Gdy będziesz dobrym strategiem, ataki wroga nie wyrządzą ci dużo strat, a ty będziesz postrachem dla sąsiednich plemion.

W grę można grać bezpłatnie, wymaga one tylko jednorazowej rejestracji. Postępy w grze zapisywane są na serwerze, możesz codziennie tu wracać budować swoje królestwo i podbijać wrogie plemiona. Przyłącz się do gry.

Serwisy społecznościowe