Wolni Farmerzy - gra internetowa

 Wolni Farmerzy to bardzo popularna gra z gatunku symulacji gospodarczej. Uczestniczą w niej tysiące graczy w każdym wieku. Aby grać nie potrzeba niczego instalować na swoim komputerze, wystarczy założyć bezpłatne konto na serwerze gry i już można rozpocząć budowę swojego wirtualnego gospodarstwa. Gra działa bezpośrednio w przeglądarce: www.wolnifarmerzy.pl

Film z prezentacją gry
- jesli nie widać filmu to odśwież stroną - "F5"

 Wolni Farmerzy - symulacja gospodarcza

 Pozornie wydaje się, że w hodowli marchewek niema nic pasjonującego. Jednak planowanie i budowa własnego gospodarstwa szybko wciąga. Gracz rozpoczyna zabawę jako zwykły parobek, a z czasem ma dużą własną farmę, której zarządzanie wymaga dużo sprytu i doświadczenia. Przy okazji można się nauczyć zasad gospodarowania i ciekawych informacji o prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego.

 Budowę własnej farmy rozpoczyna się od karczowania lasu pod uprawę i przygotowania pól pod zasiew. Uprawiać można różne warzywa i owoce. Można też prowadzić własną hodowlę różnych gatunków zwierząt gospodarczych. Gdy nasza farma będzie się rozrastać, potrzebne będą nowe inwestycje w budynki i zakłady przetwarzania swoich produktów.

Wolni Farmerzy  W grze można samemu decydować w czym ma się specjalizować nasze gospodarstwo. Do wyboru mamy około 32 rodzaje roślin pod uprawę i pięć rodzajów budynków przystosowanych do hodowli zwierząt. Gra rozgrywa się na 39 poziomach i wielu innych questach.

 Gra polega na konkurowaniu z innymi farmerami, w celu budowy najbardziej rozwiniętego gospodarstwa. Z innymi użytkownikami spotykamy się w okolicznej osadzie El Farmado, można tu oferować sprzedaż swoich produktów i robić niezbędne zakupy. Swoje usługi można zareklamować w okolicznej osadzie u przekupnia Heńka lub na słupie ogłoszeniowym. Zanim wystawisz swoje produkty na sprzedaż porównaj ceny u konkurencji na targu, sam zdecyduj co najlepiej opłaca się produkować.

 Każdy farmer stara się aby jego farma była najładniejsza i szybko się rozwijała. Oprócz dbania o interes warto pokazać klasę i pochwalić się różnymi dekoracjami jak zabytkowe drewniane pługi, drobne ozdoby do zwykłego stracha na wróble. Farmerzy mogą wspólnie inwestować i wybudować własną siedzibę klubu farmera, która będzie ozdobą okolicy.

 W miarę rozbudowy farmy gracz osiąga coraz wyższy poziom w rankingu wolnych farmerów, przykładowy awans do kolejnych poziomów może wyglądać następująco:

 1. Poziom wejściowy: uprawiamy zboża i marchewkę
 2. Poziom na wypróbowanie efektów uprawy
 3. Dorabiamy się ogórków, możemy już stawiać budowle. (ogórkowy frek)
 4. Gdy mamy już pola i kurnik, możemy zatrudnić pomocnika do karmienia zwierząt i podlewacza. (Rasowy wiochmen)
 5. Uzyskujesz status postracha chwastów
 6. Produkujesz już kukurydzą, masz czym karmić swoje kury. (Kolbospecjalista)
 7. Zajmujesz się uprawą rzodkiewki (Rzodkiewkowy szpec)
 8. Inwestujesz w uprawę pomidorów (Pomidorrorero)
 9. Uprawiasz cebulę (Biedarolnik)
 10. Rozpoczynasz uprawę szpinaku, nie pomagają Ci już pomocnicy i podlewacz.
 11. Budujemy własną oborę, do hodowli krów przydają się łąki z koniczyną.
 12. Dorabiamy się rzepaku, bardzo przydatnego do hodowli krów

 Gra jest bardzo przyjemna, ładnie dopracowana graficznie, wciąga do zabawy wirtualnych farmerów w każdym wieku. Generalnie można grać za darmo, jednak aby szybciej się dorobić można płacić za kupno monet. Administratorzy pilnują przestrzegania regulaminu, można łatwo dostać ban za otworzenie dodatkowego konta lub przez pomyłkę. Wystarczy grać z różnych IP, np. z kawiarenki internetowej i już trzeba się tłumaczyć aby odzyskać konto.

Serwisy społecznościowe