Indy Cat - gra logiczna

Magiczny Las

Zagraj w grę

Indy Cat

Forum gry Indy Cat

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Indy Cat - opis gry

Bohaterem gry jest kot Indy, który przemierza zaginione światy w poszukiwaniu starożytnego artefaktu. Jego podróż wiedzie śladami pradawnych kultur przez starożytny Egipt, Grecją, kraje Dalekiego Wschodu i inne. Indy Cat musi sie spieszyć, aby nie wyprzedzili go inni gracze.

Twórcy gry zadbali o ładna grafikę i podkład muzyczny. Wędrując po tajemniczych krainach czujemy ich klimat i ciągle odkrywamy nowe tajemnice.

Głównym celem gracza jest rozwiazywanie układanek logicznych. Na pierwszy rzut oka wydają się dziecinnie proste, jednak tak jest tylko na początku, po to aby gracz w łatwy sposób poznał reguły gry. Z każdym następnym poziomem stopień komplikacji rośnie i wymaga od grajacego inteligencji i wyobraźni. Z czasem ta prosta gra staje się tak pasjonująca, że może wciagnąć gracza na wiele godzin.

Rozwiazywanie układanek polega na zbieraniu kolorowych kamiemi tego samego rodzaju. Ruch w grze to przestawienie dwóch sasiadujacych ze sobą kamieni w pionie lub poziomie, tak aby obok siebie znalazły sie trzy kamienie jednego koloru. Gdy zbierzemy trójkę, to w to miejsce spadają z góry kolejne kamienie, a my otrzymujemy punkty. Zwykle trzeba zebrać okresloną ilość punktów w podanym czasie lub w określonej liczbie ruchów. Jeśli uda sie nam ustawić 4 kamienie obok siebie, otrzymujemy specjalny kamień, który ma własiwości burzenia wszystkich kamieni w jednym rzędzie. Za zebranie 5 kamieni w rzedzie dostajemy jeszcze leprzy kamień, który usuwa wiele kamieni na raz.

Zasady gry Indy Cat Dobry gracz, podobnie jak w szachach potrafi przewidzieć kilka ruchów na przód. Planując zbieranie kamieni, można jednocześnie ustawić kilka trójek lub wywołać lawinę następujących po sobie ruchów.

Na kolejnych etapach gry pojawią sie dodatkowe utrudnienia, wymagane będzie odblokowanie kamieni w okienkach lub przesuniecie w dół runów nad rzędami kamieni.

Gdy stopień komplikacji układanki rośnie przydają się specjalne gadżety, które dają nam specjalne przywileja jak "kocia łapa" do recznego przestawiania kamieni, moneta, bat i wiele innych. Dodatkowe gadżety można dokupić, wtedy gra robi sie prostrza.

Każda gra ma okoreślony limit ruchów lub limit czasu, jak nie wykonamy zadania w tym limicie to przegrywamy i tracimy jedno życie. Mamy ich tylko 5, co 25 minut odnawia sie dodatkowe życie, gdy sie skończą musimy przestać grać lub dokipić dodatkowe życie za kokardy, specjalną walutę w grze Indy Cat. Jedno dodatkowe życie możemy otrzymać w prezencie od znajomych.

Twórcy gry przewidzieli tysiące jej poziomów. Ta gra nigdy sie nie znudzi, jest doskonała rozrywką wymagajaca logicznego myślenia.

Przyłącz sie do gry, zagraj w Indy Cat za darmo już teraz.


Zobacz video z gry:Indy Cat