Moonstars - gra internetowa

Moonstars

Zagraj w grę

Moonstars

Forum gry Moonstars

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Moonstars Twórcą gry Moonstars jest Plinga znana już z kultowej gry Wiejskie Życie. Akcja tej gry rozgrywa się na planecie Ziemia na której właśnie wylądowały ufoludki. Są bardzo sympatyczni, choć trochę zagubieni na naszej planecie, wszystko jest dla nich tajemnicze i nieznane. Zadaniem gracza jest pomaganie im w kolonizacji ziemi.
Grać można za darmo, bezpośrednio w przeglądarce, nie potrzeba niczego instalować, wymagana jest tylko darmowa rejestracja, aby zapisywać postępy w grze.

Nasi przybysze przywieźli ze sobą kilka przydatnych przedmiotów jednak aby tu żyć muszą wybudować osadę i zadbać o wszystko co im będzie potrzebne.

Największym problemem jest to, że nie mogą oddychać ziemskim powietrzem, tylko potrzebują specjalnego eteru. Ich zapasy wkrótce się skończą. Już na początku muszą postawić kopalnię eteru. Dla wygody potrzebują jeszcze domy i różne tajemnicze budowle.

Już na początku naszych kosmitów odwiedzają ziemianie. Nie mają wobec nich złych zamiarów, ale oczekują na prezenty i drobne usługi. Aby żyć z tubylcami w przyjaźni nasi bohaterowie muszą wybudować warsztat, studio ceramiczne, studio rzeźbiarskie i wiele innych obiektów, będą w nich produkować swoje wyroby i wysyłać je za pośrednictwem stacji handlowej. W zamian za swoja pracę otrzymają złote monety, które umożliwią im handel.

Kosmici są sprytni i nie muszą wszystkiego robić sami. W swojej fabryce Techno produkują roboty, które za nich obsługują większość maszyn. Mimo takiej pomocy nasza trójka bohaterów potrzebuje coraz więcej eteru aby móc pracować. Nie wystarcza już kopalnia, muszą postawić plantacje w których będą hodować eteryczne rośliny.

Środkiem płatniczym w grze Moonstars są złote monety i kryształy. Monety otrzymuje się za sprzedaż wykonanych przedmiotów lub jako nagrodę za różne prace. Kryształy są bardziej cennym środkiem płatniczym, za który można kupić bardziej wartościowe przedmioty. Otrzymujemy je w nagrodę za przechodzenie do kolejnych etapów gry, za wykonanie trudnych misji lub można je dokupić płacąc SMS-em lub inną formą prawdziwych pieniędzy. Choć grać można całkowicie za darmo, to jest to opcja dla bardziej niecierpliwych, którzy chcą szybciej awansować.

Niektórych przedmiotów kosmici nie mogą wyprodukować sami, mogą je tylko znaleźć w wyprawach poza swoją osadą. Na początku trzeba przeszukać miejsce lądowania statku kosmicznego. Można tam znaleźć laser, znakomite pióra, znakomite drewno i skały. Niektóre z tych surowców znajduje się przy zbieraniu chrustu, zwykłych skał i drzew. Po laser trzeba się już wybrać do wnętrza statku kosmicznego. Podobne niespodzianki czekają na wyprawie do wieży Moriona.

W grze Moonstars bardzo pomocna jest współpraca z sąsiadami. Gdy zaprosimy do gry wielu znajomych, to będziemy mogli się wymieniać darmowymi prezentami i sobie wzajemnie pomagać, czym więcej znajomych, tym więcej prezentów. Za odwiedzanie znajomych i zbierani za nich plonów gracz otrzymuje dodatkowe punkty doświadczenia, złote monety, a niekiedy inne nagrody.

Wartościowe nagrody można otrzymać za wykonywanie zadań od tubylców. Ich lista potrzeb pojawia się w postaci ikon po lewej stronie ekranu. Warto je wykonywać bo oprócz monet otrzymujemy pomoc w osiąganiu kolejnych etapów gry. Gdy na terenie osady brakuje już miejsca lub surowców trzeba poszerzyć swoje terytorium. Wymaga to pewnych podarunków od kosmitów. W zamian odkrywamy nowe ziemie i nowe możliwości rozwoju. Na nowych ziemiach jest portal, który pozwala na wyprawy w nieznane i odkrywanie przydatnych przedmiotów. Ciekawe przygody czekają na kosmitów, po przejściu przez wodospad.

Gdy osada kosmitów się bardzo rozbuduje, zacznie brakować surowców, a będzie nadmiar produktów. Może pojawić się problem z ich magazynowaniem. W zarządzaniu pomagać może gracz, decydując, które produkty warto sprzedać. Stacja handlowa obsługiwana przez UFO ma tylko 6 pozycji, gdy w zamówieniach nie ma przedmiotów, które aktualnie posiadamy, warto je usunąć, a po 10 minutach pojawia się nowe zamówienia.

Zupełnie nowe możliwości handlu daje przystań cumownicza. Można samemu zaproponować towary, które najlepiej opłaca się sprzedawać i określić swoją cenę. W zamian, z zamorskich krajów można zakupić nieznane u nas towary.

Gra Moonstars to przyjemna rozrywka, która uczy gospodarności i zarządzania pozwala zbudować okazała osadę, której będą nam zazdrościć inni sąsiedzi.