Klondike - gra przygodowa

Klondike

Opis gry

Klondike

Forum gry Klondike

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

 Klondike - gra przygodowa

Klondike to jedna z lepszych gier przygodowych. Jej akcja umiejscowiona jest na północy Kanady i na Alasce, w czasach osiedlania tych terenów przez poszukiwaczy złota.

Bohaterem gry jest młodzieniec, którego ojciec dawno temu wyruszył na wyprawę w poszukiwaniu złota i przez długi czas nie powrócił. Gracz ma za zadanie zorganizowanie ekspedycji poszukiwawczej.

Wyprawa na północ jest bardzo niebezpieczna, jest tu dzika przyroda, surowy, prawie polarny klimat i pełno innych niespodzianek.

Nasz bohater wyrusza sam, lecz już na początku spotyka przyjaźnie nastawionych Eskimosów, którzy pamiętają jego ojca i pomogą mu wskazać właściwa drogę poszukiwań. Otrzymuje mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie jego ojciec szukał złota. Wkrótce odnajduje wiele jego przedmiotów, a nawet skrytki ze skarbami.

Przed wyruszeniem w dalszą podróż musi się dobrze przygotować. W stronę Alaski dojechać można tylko na saniach z psim zaprzęgiem. Do podróży potrzebne będą różne przedmioty i żywność. Wszystko to trzeba samemu przygotować na miejscu. Do pracy można zatrudnić Eskimosów, płacąc im szmaragdami. Lepiej opłaca się wynająć znajomych, bo biorą nieduże wynagrodzenie w monetach. Dodatkowo w czasie gdy u nas pracują można poszukać skarbów na ich działkach, lub przynajmniej powybierać im jajka poukrywane po całej osadzie.

Aby zgromadzić wszystkie potrzebne w podróży przedmioty, trzeba wybudować spore miasteczko, potrzebny jest tartak, kamieniarz, kuźnia, blacharz, garncarz i wiele innych pomocników. Trzeba też mieć własne poletka, aby hodować rośliny na żywność i do produkcji.

Najciekawsze przygody czekają czasie podróży po krainie Klondike. Na początku mamy tylko małe sanie i jednego psa pociągowego. Możemy z tym ekwipunkiem dojechać tylko do miejsca zwanego Pieśnią Wiatrów. Tu jest wiele tajemniczych miejsc do odkrycia. Wielkie skały i drzewa pod którymi ukryte są skarby i skrytki poszukiwaczy złota z przydatnymi przedmiotami. Nowe tereny odkrywa się zbierając kępy traw, krzewów i wykopując głazy. W niektórych skałach można trafić na żyłę złota. Wszystkie znalezione przedmioty i samorodki ładujemy na sanie i wracamy do swojej osady.

Gdy w naszym miasteczku będzie pracowało wielu rzemieślników i zdobędziemy różne potrzebne surowce, możliwe będą coraz dalsze wyprawy. Stać nas będzie na kupno wielkich sań towarowych i zaprzęgu wspaniałych psów haski. Gra ma charakter społecznościowy, samemu trudno sobie poradzić, potrzebni SA sąsiedzi z którymi można się wymieniać towarami i wysyłać wzajemnie różne prezenty.

Bogacąc się nie można zapomnieć o zabezpieczeniu własnych skrytek ze złotem, bo sąsiedzi chętnie nas odwiedzają, i czasie gdy u nich pracujemy mogą zabierać nam nasze skarby.

Trzeba pamiętać o głównym celu ekspedycji, odszukaniu ojca. Gorączka złota może tak wciągnąć, że zapomnimy o wszystkim tylko będziemy się bogacić.

Serwisy społecznościowe