Moonstars - gra dla dzieci

Moonstars

Uwaga! Gra została wyłaczona na serwerze Plingi - przepraszamy

Moonstars

Opis gry

Moonstars

Forum gry Moonstars

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Moonstars - gra dla dzieci

Moonstars to najnowsza gra produkcji Plingi, autorów kultowej gry Wiejskie Życie. Tym razem akcja rozgrywa się na naszej planecie, do której przybyli kosmici z odległej galaktyki. Są do ziemian przyjaźnie usposobieni, chcą tylko poznać nowy świat i zaprzyjaźnić się z jej mieszkańcami. Zadaniem gracza będzie pomaganie im w osiedlaniu Ziemi.

Grać można online bezpośrednio w przeglądarce. Aby zapisywać postępy w grze trzeba się zarestrować lub potwierdzić logowanie z konta na Facebooku. Rejestracja i gra jest bezpłatna.

Gra o kosmitach

Lądowanie kosmitów na naszej planecie nie przebiegło bez problemów, ich pojazd kosmiczny się rozbił, a jego pasażerowie ocknęli się na dziwnym i nieznanym dla nich świecie. Aby oddychać na ziemi te dziwne ufoludki potrzebują specjalnego eteru. Bez tego nie maja siły pracować. Spore zapasy przywieźli ze sobą, jednak już wkrótce się skończą, aby przeżyć muszą sami produkować eter.

Kosmici są bardzo pracowici i pomysłowi, więc od razu zabrali się do budowy potrzebnych im obiektów i szukania przydatnych przedmiotów i roślin.

Na początek muszą wybudować kopalnię eteru i magazyn do jego przechowywania. Pracy jest tak dużo, że muszą korzystać z pomocy robotów. Aby stworzyć robota, potrzebna jest Techno-fabryka. Roboty budują za kosmitów maszyny i różne budowle.

Niedługo po osiedleniu kosmitów, odwiedzają ich tubylcy z ziemi. Warto żyć z nimi w zgodzie, za drobne upominki i przysługi mogą pokazać nieznane miejsca i podzielić się swoimi przedmiotami.

Zainteresowanie sąsiadów stale rośnie, ciągle potrzebują czegoś nowego i nasi kosmici powinni spełniać ich prośby. Do produkcji potrzebny będzie warsztat, studio rzeźbiarski, studio ceramiczne i stacja handlowa za pośrednictwem, której wyprodukowane towary można sprzedawać.

Aby wydajnie pracować potrzeba dużej ilości eteru, jego wydobywanie z kopalni to zbyt mało, warto postawić plantacje i hodować różne rośliny eteryczne.

Wioska kosmitów szybko się rozbudowuje, maja tu wszystko co potrzeba do życia i pracy. Niektóre budowle dają zysk, a inne niezwykłe, magiczne przedmioty. Warto zbudować wieżę Moriona daje ona zysk i przypadkowe przedmioty, które w przyszłości okażą się bardzo przydatne.

Na planecie Ziemi oprócz naszych kosmitów, wylądowało jeszcze wielu innych. Na początku o nich nie wiemy, lecz warto ich odszukać i wzajemnie sobie pomagać. Sąsiadów zapraszamy z pośród swoich znajomych na Facebooku lub innych graczy, którzy się zgłoszą do pomocy.

Czym więcej znajomych, tym więcej prezentów można otrzymać. Pomaganie sąsiadom też bardzo się opłaca. Gdy pomożemy kosmitom, to ich wioska szybko się rozbuduje. Zamienią oni dziko zarośnięte lasy w piękne miasto i przyłączą do niego coraz to nowe terytoria. Ich osada stanie się słynna w okolicy i wszyscy sąsiedzi będą chcieli z nią konkurować.

Środkiem płatniczym kosmitów są złote monety oraz kryształy. Monety otrzymuje się za darmo za wykonanie zadań i sprzedaż gotowych produktów. Kryształy można otrzymać za przechodzenie do kolejnych etapów gry, wykonanie niezwykle trudnych zadań lub przypadkowo w prezencie.

Dla niecierpliwych graczy, którzy chcą szybko awansować jest wersja premium, można kryształy kupić płacąc prawdziwą gotówką lub SMS-em oraz skorzystać z okresowych Promocji i kupić ich więcej na raz.