Runes of Magic - MMORPG

 Gra z gatunku MMORPG tocząca się w świecie fantastyki. Gracz kreuje własną postać, nadaje jej specyficzne cechy i zdolności dzięki którym może wyruszyć w tajemniczą podróż w świecie Taborei. W grę można grać bezpłatnie na różnych platformach. Działa już wersja przeglądarkowa, jednak preferowane jest zainstalowanie oprogramowania na komputerze. Gra za pośrednictwem specjalnego klienta jest bardziej stabilna, uniezależniona od różnych przeglądarek.

Film z prezentacją gry
- jesli nie widać filmu to odśwież stroną - "F5"

Instalacja gry

 Wersja instalacyjna gry wymaga pobrania bezpłatnego klienta. Oprogramowanie jest w dwóch wersjach: pełne 7,5MB lub wersja uproszczona 3,5GB przeznaczona na wolniejsze komputery. Sama instalacja jest prosta, bo automatyczny instalator sam podpowiada optymalne opcje. Po zakończeniu instalacji nastąpi jeszcze aktualizacja online, ze strony serwera pobrany zostanie nowy patch. Po kilku minutach można już połączyć się z serwerem gry i zalogować na swoje konto.

 Pliki instalacyjne i rejestrację dokonuje się na serwerze: http://www.runesofmagic.com/pl/

 Przed rozpoczęciem gry trzeba wybrać serwer, można tu sprawdzić ile ma kanałów i ilu graczy aktualnie z niego korzysta. Decydujemy też o rodzaju gry. Można grać samemu przeciwko środowisku - serwer PvE lub z innymi graczami online - serwer PvP. W wersji PvP możemy atakować i być atakowanym dopiero gdy gracze są co najmniej na 15 poziomie.

Fantastyczny świat gry

Runer of Magic

 Kolejnym krokiem jest stworzenie własnej postaci. Możesz nadać swojemu bohaterowi różne cechy jak: płeć, kolor skóry, włosów i inne cechy budowy ciała. Dzięki systemowi wieloklasowemu, twój bohater może łączyć w sobie umiejętności do trzech klas. Odpowiednio wyposażony i przygotowany wyruszy samodzielnie lub z innymi graczami w tajemniczy świat Taborei i będzie realizować ciekawe misje.

Tworząc postać można wybierać z pośród dostępnych klas:

  • Wojownicy - specjalizujący się w walce bezpośredniej, posługujący się wszystkimi rodzajami broni i zbroi.
  • Rycerze - są najlepiej uzbrojeni, posiadają unikalną zbroją płytową oraz umiejętność wzmacniania mocą światła.
  • Strażnicy - to elitarna grupa wojowników przeznaczona na pierwszą linię walki. Posługują się śmiercionośnymi ostrzami i zdolnością przywoływania potężnych stworzeń, wspomagających ich w walce.
  • Łotrzy - stosują podstępne metody walki w celu zadawania dotkliwych obrażeń. W walce na odległość posługują się bronią miotaną, a w ręcz walczą sztyletem.
  • Zwiadowcy świetnie władający bronią na odległość, jak łuki i kusze.
  • Magowie - ich broń to tajemna magia, mogą razić ogniem i piorunami.
  • Kapłani - sami nie walczą ale potrafią wskrzeszać umarłych i przywracać im punkty życia.
  • Druidzi - niezwykle wytrzymali i posiadają tajemną moc leczniczą. Mogą pomagać kapłanom w leczeniu, rzucać ciężkie zaklęcia na przeciwników.

 Akcja gry to ponad 600 różnych misji w fantastycznym świecie. Nasz bohater stopniowo nabywa nowe zdolności, lepsze uzbrojenie i skutecznie potrafi sobie radzić z licznymi potworami i niespodziankami na swojej drodze. Oprócz własnych zdolności i doświadczenia w realizowaniu misji pomaga magia. Właściwości magiczne można uzyskiwać dzięki napotykanym kamieniom runicznym (tytułowym Runes of Magic) oraz wiedzy czerpanej z księgi Taborea.

 Gra jest niebezpiecznie wciągająca, atrakcji przybywa w miarę przechodzenia na kolejne poziomy. Ładna grafika i ciekawa akcja potrafi przykuć gracza na wielogodzinne rozgrywki. Zabawa pochłania cały wolny czas, gracz z czasem zaczyna już żyć tym wirtualnym życiem, zapominając o Realu. Grając na wyższych poziomach, poznaje się wielu nowych ludzi, wspólnie buduję się gildię i realizuje ciekawe misje.

 W grę można grać bezpłatnie jednak jest możliwość dokupywania złota za prawdziwe pieniądze, dzięki któremu osiąga się dodatkowych zdolności, szybciej można udoskonalić postać i skuteczniej pokonywać misje.

Serwisy społecznościowe