Rycerze i księżniczki - gra przygodowa

Rycerze i księżniczki

Zagraj w grę

Rycerze i księżniczki

Forum gry Rycerze i księżniczki

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Rycerze i księżniczki - opis gry

Rycerze i księżniczki to polska wersja bezpłatnej gry przeglądarkowej "Knights and Brides".

Gra łączy w sobie elementy gier strategicznych, farmerskich i przygodowych. Autorami jej są twórcy popularnej gry Klondike. Podobnie i ta gra jest dopracowana graficznie i ma przemyślana fabułę.

Gracz wciela się w rolę młodego rycerza lub pięknej księżniczki - do wyboru. Ich rodzice uznali, że są wystarczająco dorośli aby zacząć samodzielne życie. Otrzymują niewielki posag i wiele cennych rad.

Ich przygoda rozpoczyna się od budowy własnego królestwa. Na początku posiadają tylko kilka budynków, które wymagają remontu. Teren jest zarośnięty chwastami i dziką roślinnością, wszędzie są porozrzucane kamienie i brakuje ziemi pod uprawę. W pracy będzie im pomagał drwal i krasnal oraz zawsze mogą liczyć na porady króla.

Przed rozpoczęciem gry warto dobrze się zastanowić kim będzie nasz bohater. Tylko na początku możemy wybrać czy jesteśmy rycerzem, czy księżniczką. Dodatkowo decydujemy jaki charakter będzie miał nasz bohater. Rycerz może być: radosny, precyzyjny lub zuchwały, a księżniczka może zostać: energiczną, zamożną lub gustowną damą. Każdy wybór ma wpływ na początkowy posag i inne zdolności lub cechy naszego bohatera.

Każdy rycerz stara się zdobyć sławę i podziw u dam, a księżniczki szukają wielbicieli zachęcając ich swoją urodą, pięknymi sukniami oraz wspaniałym królestwem.

Turnieje rycerskie

Najlepszym sposobem zdobycia chwały jest udział rycerzy w turniejach. Turniej można zadedykować wybranej damie, a zwycięstwo zapewnia rycerzowi nowe zdobycze przydatne w królestwie.

Do walki trzeba się dobrze przygotować. O wygranej może zadecydować zbroja, broń i spryt rycerza. Dobre uzbrojenie sporo kosztuje, na początku stać nas będzie tylko na drewniana tarczą i włócznię. Gdy nas skarbiec na to pozwoli, będziemy kupować coraz lepsze zbroje i broń.

Gdy dojdziemy do wprawy, możemy wyzwać na pojedynek rycerza o większej sławie niż my sami. W walce liczą się uderzenia i chwyty, które zaskoczą przeciwnika. O ich wyborze decyduje gracz, trzeba to dostosować do uzbrojenia przeciwnika i przewidzieć jego uderzenie. Nawet trafne ciosy, które powodują rany, dają przeciwnikowi dodatkową furię. Gdy furia osiągnie odpowiedni poziom może uderzać z większą siłą i przez to wygrać. Trzeba więc rozmyślnie korzystać ze szturmu, uroków oraz leczenia. Potyczkę przegrywa ten, który wcześniej utraci całe zdrowie. Wygrany otrzymuje nagrodę i wdzięczność swojej damy.


Zobacz przykład gry na video:
Rycerze i Księżniczki