Świat Marzeń - gra dla dzieci

Świat Marzeń

Opis gry

Świat Marzeń

Forum gry Świat Marzeń

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

facebook

Facebook

Przyłącz się do nas

Świat Marzeń - gra dla dzieci

Zapraszamy do magicznego świata fantazji w którym każdy może sobie wyobrazić niezwykłą krainę, pełną niesamowitych stworów i czarów. Autorem gry jest Plinga, firma znana z ulubionej gry farmerskiej "Wiejskie Życie".

Zadaniem gracza jest wymyślenie sobie własnej wioski w której wybuduje kilka tajemniczych chatek i przy pomocy niedźwiedzi i innych przyjaciół będzie ja rozbudowywał. Grę rozpoczynamy w bardzo dziwnym lesie, są tu wysokie drzewa, skały, ogromne krzewy i kwiaty i grzyby. Wśród gęstych zarośli stoi rozwalona chata, jakaś studnia i bardzo dziwny kocioł. Wygląda na to, że przed naszym bohaterem jest dużo roboty, musi wszystko uporządkować, odbudować chatkę w której zrobi kuchnię i rozpocząć uprawę małych grządek. Wkrótce wszystko się zmienia, na polu rosną nowe rośliny, w kuchni można już przyrządzać potrawy, w odnowionych chatkach rozpoczyna się produkowanie różnych tajemniczych przedmiotów, które można sprzedać lub wykorzystać dla własnych potrzeb.

Praca w tej wiosce jest bardzo wyczerpująca, energii do pracy dodaje fantazja, to taka magiczna waluta, która pozwala na ciężką pracę, sadzenie i zbieranie plonów, rąbanie drewna, zbieranie chrustu i obsługę zyskownych chatek. Czym więcej punktów fantazji tym więcej rzeczy można dokonać. Stan punków fantazji przedstawiony jest na graficznym pasku w prawym górnym rogu ekranu.

Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie, w naszej pracy pomagają nam niedźwiedzie. Wykonują za nas najcięższe prace, wystarczy im dać ich ulubiony dżem malinowy. Musimy dbać by stale robić ich dżem z malin, bo bez tego staną się leniwe, przestana pracować tylko będą rozmyślać o swoim przysmaku.

Do wykonywania magicznych potraw i przedmiotów przydatne są inne stwory i zwierzęta, które trzeba po prostu wymyśleć. Na początek kupujemy żywą fantazję, to tylko bezładna materia, która jest surowcem dla naszej wyobraźni. Wybory stwora dokonujemy spośród chomika, smoka, barana, lewitującej wiewiórki i wielu innych przedziwnych zwierząt. Powołujemy ją do życia tylko na określony czas, po którym stworek znika. W czasie jego obecności produkuje dla nas przydatne przedmioty oraz pomaga w budowie i produkcji innych materiałów.

Gracz musi wszystko kontrolować aby w jego magicznym świecie niczego nie zabrakło, większość potrzebnych surowców produkuje sam, a to czego mu zabraknie może poprosić od przyjaciół. Swoich znajomych wybiera sobie z listy na górnym, pasku, czym więcej gości zaprosi do swojego kręgu, tym większa szansa na pomoc sąsiedzką. Własna lista potrzeb zwykle składa się z pięciu pozycji, tu dodaje to co mu jest w danej chwili potrzebne. Za prezenty odwzajemnia się wysyłając znajomym to czego oni potrzebują.

Zabawa nigdy się nie kończy, na gracza codziennie czekają nowe zadania i różne misje. Warto korzystać z podpowiedzi pojawiających się z lewej strony ekranu gry. Polecane tu zadania sugerują co warto zrobić na początku, aby przechodzić do kolejnych etapów gry. Za wykonane zadanie gracz otrzymuje nagrodę. Gra jest tak pomyślana, aby nie zajmować non stop grających w nie dzieci i młodzież. W każdej chwili można ja przerwać zapisując stan gry i innego dnia kontynuować zabawę. Za systematyczne odwiedzanie swojej wioski gracz otrzymuje dodatkowe punkty bonusowe.

Środkiem płatniczym w grze są złote monety i kryształy księżycowe, te pierwsze dostaje się za sprzedaż plonów z inwentarza i za wykonywanie zadań, natomiast kryształy księżycowe dostaje się za awans w grze, pokonywanie jej kolejnych etapów i co tydzień za systematyczną grę.

Większość przedmiotów w sklepie można kupić za złote monety, jednak te najbardziej wartościowe są za księżycowe kryształy. Dla niecierpliwych graczy autorzy gry przygotowali wersje Premium, czyli możliwość dokupienia księżycowych kryształów za prawdziwą gotówkę, płacić można SMS-em lub kartą. Wydaje się jednak, że lepiej grać nie wydając pieniędzy, trzeba poświęcić na to więcej czasu, dobrze zaplanować produkcję, aby przedmioty wymagające dłuższego czasu robiły się w przerwach pomiędzy naszą grą. Nie ma potrzeby poświęcania całego czasu grze, wystarczy tu zajarzyć raz lub kilka razy dziennie i sprawdzić co nowego nas czeka.

Bardzo fajna gierka dla dzieci!

Świat Marzeń do doskonała gra dla bardzo młodych graczy. Nie ma tu przemocy, strzelanie tylko bardzo przyjemna zabawa, rozbudowująca wyobraźnię i ucząca zasad gospodarowania i dowodzenia wirtualnym miasteczkiem. Można ja polecić małym dzieciom zaczynającym swoja przygodę w Internecie jak i starszej młodzieży. Każdy kto raz zacznie grać, chętnie tu będzie wracał.

Nie trać czasu, zagraj w Świat Marzeń już teraz. Graj za darmo i baw się dobrze!

Serwisy społecznościowe