Klondike - gra przygodowa

Klondike

Zagraj w grę

Klondike

Forum gry Klondike

Zapytaj na forum

Pomoc od innych graczy

Zaginiona Ekspedycja - opis gry

 Klondike to znakomita gra przygodowa, rozgrywająca się w okresie gorączki złota na północnych terenach Kanady i Alaski. Jej twórcą jest Plinga znana z ładnie dopracowanych gier internetowych z przyjemna grafiką i dobrze zaplanowaną akcją gry.

Gracz wciela się w rolę młodego chłopaka, który wyrusza na wyprawę na nieznane ziemie Indian i Eskimosów. Chce odnaleźć swojego ojca, który wcześniej pojechał na północ nad rzekę Klondike w poszukiwaniu złota.

Jako pomoc ma tylko mapę i spodziewa się znaleźć więcej wskazówek na miejscu. Na dalekiej północy, wśród dzikiej przyrody żyją tylko Indianie i Eskimosi, są oni przyjaźnie nastawieni do naszego podróżnika. Z niewielką opłatą pomogą mu tu przetrwać i powiedzą jak zbudować osadę umożliwiającą dalszą wyprawę.

Gracz musi zbudować wszystko samemu: dom dla siebie i pracowników, zagrody do hodowli zwierząt i uprawy roślin oraz miejsca pracy dla drwali, kamieniarzy i innych wynajętych robotników.

Dalszą wyprawę trzeba dobrze przygotować, potrzebny jest pies zaprzęgowy i sanie. Przedmioty i żywność trzeba zabrać ze sobą. Czym dalej na północ, będzie się zapuszczał, tym więcej żywności i przedmiotów będzie mu potrzebnych.

Klondike - Zaginiona ekspedycja

W miejscu gdzie buduje osadę, odnajduje wiele skrytek, w których jego ojciec wcześniej ukrył złoto i inne wartościowe przedmioty. Są one bardzo przydatne, za złoto można kupić potrzebne surowce, a inne tajemnicze przedmioty okażą się w przyszłości bardzo przydatne.

Pracy jest bardzo dużo, nie wszystko trzeba robić samemu, można wynająć Eskimosów lub zatrudnić znajomych. Eskimosi pracują tylko za szmaragdy, ich nigdy nie jest za wiele. Zatrudnianie sąsiadów jest szczególnie opłacalne, bo płacimy im monetami. Dodatkowo, w czasie gdy u nas pracują, można zajrzeć do ich osad i poszukać skrytek, w których trzymają złote samorodki i inne skarby. Nawet gdy już uprzedził nas ktoś inny, to można przynajmniej wyzbierać jajka pochowana w zaroślach i za skałami.

W krainie Klondike skarbów jest dużo, znajdujemy je ukryte pod drzewami, skałami i w innych miejscach. Wystarczy tylko pracować, a ciągle coś nowego się odkrywa. Szukać można u siebie lub podkradać sąsiadom. Najwartościowsze zdobycze przywozi się z wypraw do nowoodkrytych ziem.

Gorączka złota może sprawić, że gracz zapomni po co wyjechał na tę wyprawę, przede wszystkim musi odnaleźć ojca. Wskazówki zapisane są na mapie Klondike i odnajdywane w trakcie poszukiwań.

Grać w Klondike można u nas za darmo, wystarczy się zarejestrować i niekończące się przygody czekają na poszukiwaczy.

Zagraj już teraz:
Klondike - gra przygodowa


Prezentacja gry: